Naudinga informacija

GAMTOS SĄLYGOS

 

Pietų Afrikoje puikiausios vietos safariui yra aplink Kriugerio (Kruger) nacionalinį parką, o tinkamiausiais laikas nuo birželio iki rugsėjo pabaigos, kuomet oras vėsesnis ir sausesnis. Kadangi Pietų Afrikos laukinės gamtos parkai turi kur kas geresnę infrastruktūrą nei dauguma Afrikos parkų, todėl tai nereiškia, kad liūtys būtinai nuplauna kelius ir privažiuoti tampa neįmanoma. Pietų Afrikos Rytų kyšulio (Eastern Cape) regione, kur žiemą mažiau lyja nei šalies šiaurėje, taip pat yra daug nuostabių laukinės gamtos parkų.

 

ORAI

 

Johanesburge

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 26 26 25 23 20 18 18 21 24 26 26 26
 Nakties temperatūra (ºC) 14 14 13 10 6 3 3 5 9 11 12 13
 Krituliai (mm) 128 144 102 40 25 12 4 14 20 79 99 151

 

Keiptaune

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 28 28 27 25 22 19 19 19 21 23 25 27
 Nakties temperatūra (ºC) 16 16 15 12 10 8 7 8 9 11 13 15
 Vandens temperatūra (ºC) 18 19 19 18 17 16 15 14 15 16 17 18
 Krituliai (mm) 9 15 15 63 64 79 94 68 44 37 24 17

(Pagal www.myweather2.com informaciją) 

 

VALIUTA

 

Pietų Afrikos Respublikos randas (ZAR). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 7,5 ZAR

 

Pinigus galima pasikeisti daugumoje didesnių miestų. Patariame nusiimti PAR randų bankomatuose, kurių čia gausu, nes jų siūlomas kursas pats palankiausias. Aptarnaujamos tiek Visa, tiek ir MasterCard kortelės. Jeigu norėtume keisti pinigus keitykloje, siūlome rinktis didžiųjų miestų, pvz.: Keiptauno arba Johanesburgo keityklas, nes čia už JAV dolerių, svarų sterlingų arba eurų keitimą į PAR randus bei kelionės čekių išgryninimą neimamas komisinis mokestis. Neišleistus PAR randus galėsite naudoti Namibijoje arba išsikeisti Botsvanoje arba jūsų gimtojoje šalyje.

 

Už maistą, gėrimus, siuvenyrus, skalbimą, interneto, taksi ir gidų paslaugas bei kt. atsiskaitoma PAR randais. Vietinis alus kainuoja apie 8,00 ZAR. Interneto ryšys geras, o paslauga kainuos apie 8,00 ZAR už 15 minučių. Tarptautiniai pokalbiai kainuoja nuo 15,00 iki 20,00 ZAR už minutę.

 

Pasirenkamos ekskursijos: plaukimas baidarėmis Oranžine upe, visos dienos ekskursijos į Keiptauną ir Sovetą (Soweto). Už plaukimą baidarėmis Oranžine upe galima sumokėti JAV doleriais, DB svarų sterlingais arba PAR randais. Už kitas ekskursijas atsiskaitoma PAR randais, kelionės čekiais arba kreditinėmis kortelėmis. Už operacijas kreditinėmis kortelėmis joks mokestis nemokamas.

 

VIZOS

 

Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.

Pietų Afrikos viza daroma prieš kelionę. Kaina 450 Lt, forminimo terminas apie 10 - 14 dienų.

 

Reikalingi dokumentai:

1. Pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos;

2. 2 spalvotos nuotraukos 3 cm x 4 cm;

3. Lėktuvo bilietų rezervacijos kopija;

4. Banko išrašo anglų kalba apie Jūsų sąskaitoje esantį likutį. Turi būti 50 USD dienai. ARBA pažyma anglų kalba iš darbovietės apie gaunamas pajamas per mėnesį;

5. Medicininių išlaidų draudimas (draudimą galite įsigyti mūsų biure). Jis nebūtinas, jei turite Visa ar Mastercard ar kito tipo kreditines korteles. Ten yra įtrauktas draudimas. Tada reikėtų iš banko išdavusio kortelę angliškai patvirtinancio rašto, kad esate apdrausti. Paprastai galioja kortelės savininkui ir vienam šeimos nariui;
6. Anketiniai duomenys: Namų adresas; Gimimo vieta; Pilietybė; Šeimyninė padėtis. sutuoktinio vardas, pavardė, gimimo metai ir pilietybė; Darbovietės pavadinimas, adresas ir telefonas; Mergautinė pavardė; Profesija; Telefono nr.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Pietų Afrikos Respubliką:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomenduojama atsižvelgiant į riziką (ilgalaikės ar dažnos kelionės, kaimo vietovė).
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

Kelionių organizatorius "Africa Lt"

Projektą prižiūri UAB "Traveldeals Lt"
Įmonės kodas 302583106
PVM mokėtojo kodas LT100005943011
Žygio g. 90, LT-08242,
Vilnius, Lietuva
El. paštas labas@makalius.lt
Telefonas +370 639 96 444

VILNIUJE
A. Domaševičiaus g. 3
(šalia Lukiškių aikštės ir Gedimino prospekto esančios sankryžos)
Darbo laikas:
I-V 08:00-19:00
VI-VII 10:00 - 17:00 (tik skambučiai)

KAUNE
Laisvės al. 97A - 2, Kaunas
Darbo laikas:
I-V 08:00-19:00
VI-VII 10:00 - 17:00 (tik skambučiai)