Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Namibija

GAMTOS SĄLYGOS

 

Etošos (Etosha) nacionalinis parkas - pati populiariausia safario vieta Namibijoje, o geriausias šiai pramogai laikas nuo gegužės iki rugsėjo, kai Namibijoje yra sausasis laikotarpis (nors didžiąją šalies dalį užima dykuma, visgi ir Namibijoje yra metų laikai!) ir gyvūnai susirenka prie vandens telkinių, todėl jų stebėjimas yra paprastesnis.
Į Namibiją atvyksta daug paukščių stebėtojų, tinkamiausias metas šiai veiklai yra vasaros mėnesiai, t.y. nuo gruodžio iki kovo, tačiau būkite pasiruošę iškęsti didelį karštį ir drėgmę.

 

ORAI

 

Vindhuke

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 31 30 30 27 25 22 22 25 29 31 32 32
 Nakties temperatūra (ºC) 17 17 16 13 10 7 7 9 13 15 16 17
 Krituliai (mm) 85 74 63 37 6 2 1 6 4 15 26 34

 

Svakopmunde

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 23 23 23 24 22 23 21 20 19 19 21 22
 Nakties temperatūra (ºC) 16 16 15 14 12 11 11 10 11 12 13 14
 Vandens temperatūra (ºC) 17 18 17 16 16 14 14 14 14 15 1617
 Krituliai (mm) 0 2 3 0 15 2 7 0 0 0 2 0

(Pagal www.myweather2.com informaciją)  

 

VALIUTA

 

Namibijos doleris (NAD). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 7,5 NAD

 

Namibijos doleris ir Pietų Afrikos randai tarpusavyje lygiavertiškai susijusios valiutos. PAR randai Namibijoje priimami, tačiau Namibijos doleriais atsiskaityti Pietų Afrikos Respublikoje negalima.

 

Pinigus galima pasikeisti daugumoje didesnių miestų. Patariame nusiimti Namibijos dolerius bankomatuose, kurių čia gausu, nes jų siūlomas kursas pats palankiausias. Aptarnaujamos tiek Visa, tiek iš MasterCard kortelės. Jeigu norėtumėte keisti pinigus keitykloje, siūlome rinktis Vidhuko arba Svakopmundo keityklas, nes čia už JAV dolerių, svarų sterlingų arba eurų keitimą į Namibijos dolerius bei kelionės čekių išgryninimą neimamas komisinis mokestis. Neišleistus Namibijos dolerius galėsite pasikeisti į PAR randus visuose abiejų šalių bankuose ir kai kuriose parduotuvėse Namibijoje. Namibijos doleriai taip pat priimami Botsvanoje, tik prastesniu kursu.

 

Už maistą, gėrimus, suvenyrus, skalbimą, interneto, taksi ir gidų paslaugas bei kt. atsiskaitoma Namibijos doleriais arba PAR randais. Vietinis alus kainuoja apie 8,00 NAD. Interneto ryšys gana geras, o paslauga kainuos apie 8,00 NAD už 15 minučių. Tarptautiniai pokalbiai kainuoja apie 20,00 NAD už minutę.

 

Pasirenkamos ekskursijos: šuoliai su uždelstiniu parašiuto išsiskleidimu, čiuožimas smėlialente, pasivažinėjimas keturračiais bei ekskursija su gidu po Sosusvlėjų. Už daugumą ekskursijų galima atsiskaityti JAV doleriais, DB svarų sterlingais, eurais, kelionės čekiais arba kreditinėmis kortelėmis. Už operacijas kreditinėmis kortelėmis komisinis mokestis neimamas. Už minėtąsias paslaugas taip pat galima mokėti Namibijos doleriais ir PAR randais.

 

VIZOS

 

Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.

Namibijos viza daroma prieš kelionę. Kaina 450 Lt, forminimo terminas apie 10 - 14 dienų.

 

Reikalingi dokumentai:

1. Pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos;

2. 2 spalvotos nuotraukos 3 cm x 4 cm;

3. Lėktuvo bilietų rezervacijos kopija;

4. Anketiniai duomenys: Namų adresas; Gimimo vieta; Pilietybė; Šeimyninė padėtis. sutuoktinio vardas, pavardė, gimimo metai ir pilietybė; Darbovietės pavadinimas, adresas ir telefonas; Mergautinė pavardė; Profesija; Telefono nr.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Botsvaną:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomendacijų nėra.
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

Susijusios kelionės

Pietų Afrikos saulė I Kodas: CV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
1565 EUR
skrydis už papildomą kainą

21 dienos trukmės spalvingoje kelionėje pamatysite šurmuliuojantį Keiptauną, Namibijos dykumas, Botsvanos parkus ir Viktorijos krioklį.

Aprašymas

Pietų Afrikos saulė II Kodas: VC21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
1565 EUR
skrydis už papildomą kainą

21 dienos trukmės spalvingoje kelionėje pamatysite Viktorijos krioklį, Botsvanos parkus, Namibijos dykumas ir šurmuliuojantį Keiptauną.

Aprašymas

Kelionė nuo Keiptauno iki Vindhuko Kodas: CW13

Trukmė 13 d.
Kelionės kaina:
1115 EUR
su skrydžiu

NAUJIENA! Ši spalvinga dviejų savaičių kelionė prasideda viename iš vaizdingiausių pasaulio miestų - Keiptaune, o baigiasi įdomios istorijos kupiname Vindhuko miestelyje.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams