Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Zimbabvė

Viktorijos krioklys - Zimbabvė


Viktorijos krioklys yra pietinėje Afrikos dalyje, ant Zambezės upės, krentantis iš 108 m aukščio ir beveik 2 km pločio.
Viktorijos krioklys turi įspūdingą apibūdinimų sąrašą: plačiausias krioklys Žemėje, UNESCO pasaulinio paveldo saugoma vieta ir vienas iš septynių planetos gamtos stebuklų. Labai dažnai, kai vieta taip plačiai ir skambiais žodžiais reklamuojama, žmonės jos atžvilgiu nusiteikia skeptiškai, tačiau šiuo atveju, visi apibūdinimai yra gryna tiesa.
Tik įsivaizduokite beveik 2 km pločio upę milžiniška jėga krentančią žemyn. O dar nepamirškite, kad toks nepaprastas reginys lydimas kurtinančio vandens kliokimo ir į visas puses tykštančių purslų, tai puikiausiai paaiškina krioklio pavadinimą vietos kalba - Mosi-oa-Tunya , reiškiantį "Griaudintys garai". Nuo krioklio tykštančius purslus galima pamatyti net už kelių mylių. Platus bazalto skardis, nuo kurio griausmingai krenta vanduo, ramią Zambezės upę paverčia grėsminga srove, skrodžiančia įspūdingus tarpeklius. Krioklyje gausu nedidelių salų, kurios vandens laviną padalina į daug mažų krioklių. Šio vandens stebuklo šniokštimas yra girdimas maždaug 40 km spinduliu.
Anglų keliautojas Deividas Livingstonas šią vietą aptiko 1855 m. ir pavadino krioklį tuometinės Anglijos karalienės Viktorijos garbei. Jis yra Zambijos ir Zimbabvės valstybių pasienyje. Krioklys priklauso dviems nacionaliniams parkams ir pritraukia minias turistų. Abu parkai įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Artimiausi miestai - tai Viktorija fols (Victoria falls - Viktorijos krioklių) miestas (Zimbabvėje) ir Livingstonas (Zambijoje).
Viktorija fols miestas buvo pastatytas turistams. Viskas prasidėjo 1960-aisiais, kai paaiškėjo turistinis vietos potencialas. Netoli nuo krioklių tarsi grybai po lietaus ėmė dygti parduotuvės ir įstaigos, teikiančios įvairiausias paslaugas. Šiandien Viktorija fols - tai gyvas mietas, kuriame gausu barų, restoranų parduotuvių, turgelių ir, žinoma, daugybė visų mėgstamų pramogų. Mieste yra oro uostas, kaip, beje, ir kitoje sienos pusėje - Livingstone, Zambijoje. Viktorijos krioklio apžiūrėjimas, kaip ir daugelis kitokių pramogų, galimi tiek Zimbabvės, tiek ir Zambijos pusėje.
Nepaisant nestabilaus Zimbabvės politinio klimato, Viktorija fols yra saugi vieta, be to čia dar yra specialiai paskirtas turizmo policijos patrulis. Vietiniai žmonės čia mažiau negu visoje Zimbabvėje priklausomi nuo politinių problemų, tačiau ir turizmo verslas yra veikiamas šalies infliacijos, atsiradusios dėl politinių problemų. Todėl šiomis dienomis turistų, apsistojančių Zimbabvėje, skaičius mažėja, o Zambijoje - priešingai auga. Kadangi sienos kirtimas yra santykinai greitas ir paprastas, jūs turėsite puikią progą pamatyti abi šalis.
Siena tarp Zambijos ir Zimbabvės eina per Viktorijos krioklio tiltą, nuo kurio į abi puses plyti didingas vaizdas: iš vienos pusės - tarpeklis, o kitoje - kriokliai. Iš šitos perspektyvos galima gerai apžiūrėti tarpeklio gylį, žvilgantį juodos uolos paviršių bei vešlią žalumą ir pasigėrėti apačioje tekančia jūros žalumo upe, nuo tilto kur bepažvelgtumėte visur išvysite kvapą gniaužiantį vaizdą.

Sausasis laikotarpis, trunkantis nuo rugpjūčio iki gruodžio, leidžia stebėti įprastą Viktorijos krioklio panoramą nuo vieno kranto iki kito, tačiau vandens lygis tuomet gali būti labai žemas. Potvynių sezonas (kovą - gegužę) - tai tikros dramos metas. Tada Zambezė pritvinksta siautėjančių vandenų ir pasiekia nežabotą galią, jos tūris pasidaro 15 kartų didesnis nei sausuoju laikotarpiu.


VIKTORIJOS KRIOKLIŲ NACIONALINIS PARKAS


Viktorijos krioklių nacionalinis parkas apima kairįjį Zambezės upės krantą virš rytinės Viktorijos krioklių pusės ir eilę gilių tarpeklių po kriokliais.
Kriokliai - tai žymiausia parko dalis, o vasarį arba kovą, kada Zambezė paprastai patvinusi, susidaro plačiausia pasaulyje krentančio vandens "užuolaida". Šiais mėnesiais daugiau kaip 500 milijonų litrų vandens nuteka per minutę. Krioklių plotis 1 708 m ir krenta 99 m į Reinbou (Rainbow - Vaivorykštės) krioklius Zambijoje. Lapkričio mėnesį, kai vanduo nuslūgęs, srovė gali sumažėti iki maždaug 10 milijonų litrų per minutę, o upė susiskaido į daugybę kanalų, krentančių atskirais kriokliais.
Krioklių apačioje upė suteka į tarpeklius, kurie kadaise buvo kriokliais. Maždaug prieš du milijonus metų iškilus Makgadikgadi Pan vietovei, Zambezė per bazalto uolos įtrūkimus prasigraužė savo vagą ir suformavo nuožulnius tarpeklius. Po dabartiniais kriokliais anksčiau buvę septyni kriokliai suformavo septynis tarpeklius. Šis procesas tebesitęsia, ir Zimbabvėje esantis Devils (Devil's - Velnio) krioklys yra ta vieta, kur susidarys naujas krioklys, o dabartinio krioklio kraštas liks aukštai virš upės, tekančios tarpeklio apačioje.


Pramogos Viktorijos kriokliuose
• Plaukimas plaustais arba guminėmis valtimis
• Plaukimas laivu Zambezės upe
• Šuolis su gumine virve nuo Viktorijos krioklio tilto
• Skrydis malūnsparniu
• Safaris ant dramblių
• Iškyla greitaeigiu laivu po Viktorijos krioklį
• Saulės palydėjimas plaukiant Zambezės upe

Susijusios kelionės

Pietų Afrikos saulė I Kodas: CV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
1565 EUR
skrydis už papildomą kainą

21 dienos trukmės spalvingoje kelionėje pamatysite šurmuliuojantį Keiptauną, Namibijos dykumas, Botsvanos parkus ir Viktorijos krioklį.

Aprašymas

Afrikos svajonė Kodas: JZ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2715 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo įžymiųjų Johanesburgo bei Kriugerio parko, per Viktorijos krioklį, Zimbabvę ir Malavį, iki egzotiško Zanzibaro ir Tanzanijos parkų.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką I Kodas: VZ15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Zimbabvės iki Tanzanijos: garsusis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, safariai ir prieskonių sala Zanzibaras.

Aprašymas

Kelionė nuo Kenijos iki Viktorijos Krioklių Kodas: NV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: Kenijos ir Tanzanijos parkai, masajai, Zanzibaro sala, Malavio ežeras ir kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Didysis pietryčių safaris Kodas: ZJ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2805 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo egzotiško Zanzibaro, per Tanzanijos parkus, Malavį ir Zimbabvę, iki Viktorijos krioklio bei įžymiųjų Kriugerio parko ir Johanesburgo.

Aprašymas

Pabėgimas į Pietinę Afriką Kodas: JJ22

Trukmė 22 d.
Kelionės kaina:
2435 EUR
skrydis už papildomą kainą

22 dienų nuotaikinga kelionė per Kriugerio nac.parką, Zimbabvės įžimybes, Viktorijos krioklį, Botsvanos parkus ir Okavango deltą.

Aprašymas

Afrikos Šiaurinis nuotykis Kodas: JV11

Trukmė 11 d.
Kelionės kaina:
1290 EUR
skrydis už papildomą kainą

11 dienų nuo Johanesburgo Pietų Afrikos Repsublikoje iki Viktorijos krioklio, pakeliui aplankant Zimbabvės įžymybes.

Aprašymas

Pietinis Afrikos nuotykis Kodas: VJ11

Trukmė 11 d.
Kelionės kaina:
1375 EUR
skrydis už papildomą kainą

Nuo Viktorijos krioklio iki Johanesburgo: safaris Čiobės nac.parke, plaukimas kanojomis Okavango deltoje, Botsvanoje, ir garsusis Kriugerio nac.park.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką II Kodas: ZV15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Tanzanijos iki Zimbabvės: prieskonių sala Zanzibaras, safariai, Malavio ežeras ir garsusis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Kelionė nuo Viktorijos Krioklių iki Kenijos Kodas: VN21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, Zanzibaro sala, Kenijos ir Tanzanijos parkai bei masajai.

Aprašymas

Pietų Afrikos saulė II Kodas: VC21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
1565 EUR
skrydis už papildomą kainą

21 dienos trukmės spalvingoje kelionėje pamatysite Viktorijos krioklį, Botsvanos parkus, Namibijos dykumas ir šurmuliuojantį Keiptauną.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams