Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Tanzanija

GAMTOS SĄLYGOS

 

Jeigu norite pamatyti Didžiąją migraciją visame gražume, keliaukite į šiaurinius Tanzanijos parkus; Serengetį ir Ngorongorą. Geriausias laikas stebėti migraciją, turbūt, yra nuo vasario iki kovo, kai antilopės gnu ir zebrai jau turi atsivedę jauniklių. Jūs ne tik galėsite pasigrožėti gyvūnų mažyliais, bet ir turėsite didelę tikimybę pamatyti plėšrūnus, kurių šiuo metu būna labai daug. Kadangi gyvūnų būriai koncentruojasi ir Serengečio parko pietinėje dalyje, bus lengva toje vietoje suplanuoti laukinės gamtos stebėjimą bei surasti kompaniją, galinčią čia apgyvendinti. Išsamiau apie šį safarį skaitykite Tanzanijos safario planavime.

 

Nuo birželio iki lapkričio Tanzanijoje tęsiasi sausasis laikotarpis ir tai yra pats geriausias laikas aplankyti visus parkus (be to jūs visada galite "peršokti" į Kenijos Masai Mara, kur tuo metu vyksta Didžioji migracija). Šiuo metų laiku Tanzanijos pietiniai parkai nuostabi vieta keliauti, nes gyvūnai buriasi aplink nuolatinius vandens šaltinius, be to ir klimatas malonesnis - nėra labai karšta ir drėgna.
Visi Tanzanijos parkai kenčia nuo liūčių, kurios paprastai tęsiasi nuo kovo iki gegužės šiaurėje ir nuo lapkričio iki gegužės pietuose bei vakaruose. Tuomet keliai būna nuplaunami ir Tanzanijos parkai tampa ištisine sunkiai pasiekiama teritorija, lietus išblaško gyvūnus po visą plotą, todėl ir laukinės gamtos stebėjimas tampa komplikuotesnis bei mažiau įspūdingas (jeigu svajojate iš karto pamatyti nesuskaičiuojamą gyvūnų daugybę).
Nuo gruodžio iki kovo pabaigos gali būti labai karšta ir drėgna, ypač vakarinėje ir pietinėje Tanzanijos dalyje, todėl ilgas buvimas gamtoje yra ypač varginantis.
Jeigu prie safario dar norėtumėte prijungti kopimą į Kilimandžaro kalną, tuomet geriausia vykti sausio - kovo ir rugsėjo - spalio mėnesiais.

 

ORAI

 

Arušoje

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs.  Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 29 31 31 30 29 27 27 27 29 30 28 27
 Nakties temperatūra (ºC) 18 18 19 19 17 15 15 15 16 17 18 18
 Krituliai (mm) 59 28 66 79 39 9 19 2 24 26 216 118

 

Zanzibare

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 32 32 32 30 30 29 29 29 30 31 31 32
 Nakties temperatūra (ºC) 25 24 24 23 22 20 19 19 19 20 22 24
 Vandens temperatūra (ºC) 26 26 26 27 28 28 28 28 29 28 28 27
 Krituliai (mm) 71 109 168 241 165 41 40 39 19 82 185 104

(Pagal www.myweather2.com informaciją)  

 

VALIUTA

 

Tanzanijos šilingas (TSH). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 1 200,00 TSH
*Keitimo kursas svyruoja priklausomai nuo keičiamų pinigų nominalo.

 

Pinigus galima pasikeisti pasienio punktų keityklose arba atvykus į Arušą, Dar es Salamą, Akmenų miestą (Stone Tawn), Zanzibarą. Siūlome pasinaudoti keityklų paslaugomis, nes jose arba visai neimamas, arba imamas labai mažas komisinis mokestis už JAV dolerių, svarų sterlingų arba eurų keitimą į Tanzanijos šilingus. Žinoma, jūs taip pat galite išsigryninti JAV dolerių, svarų sterlingų arba eurų kelioninius čekius į Tanzanijos šilingus, tačiau už tai teks sumokėti komisinį mokestį ir pati procedūra kur kas sudėtingesnė nei keičiant grynuosius pinigus. Jūs turėsite pateikti pirkimo įrodymą - kvitą - ir kasdien galėsite išsikeisti tik po 100 JAV dolerių. Bankomatų yra Arušoje, Dar es Salame, Akmenų mieste ir Zanzibare, dažniausiai jie būna prie Barclays, Standard Chartered ir Stanbic bankų. (Dar es Salame siūlomas geriausias valiutos keitimo kursas.) Neišleistus Tanzanijos šilingus galėsite pasikeisti į Kenijos šilingus arba Malavio kvačas kiekvienos iš minėtų šalių pasienyje. Pasitarkite su kelionės vadovu.

 

Už maistą, gėrimus, suvenyrus, skalbimą, interneto, taksi ir gidų paslaugas bei kt. galima atsiskaityti Tanzanijos šilingais. Vietinis alus kainuoja nuo 2 000,00 iki 3 000,00 TSH. Išskalbti krepšį skalbinių kainuos apie 8 000,00 TSH. Interneto ryšys labai geras, o paslauga kainuos apie 500,00 TSH už 15 minučių.

 

Pasirenkamos ekskursijos: 3 dienų ekskursija po Serengetį / Ngorongoro kraterį, maistas ir apgyvendinimas Zanzibare, prieskonių ekskursija ir pusdienio paviršinis arba giluminis nardymas. Už pasirenkamas ekskursijas galima mokėti JAV doleriais arba Tanzanijos šilingais. (Už maistą Zanzibare turėsite atsiskaityti Tanzanijos šilingais).

 

VIZOS

 

Lietuvos piliečiams reikalingos Tanzanijos vizos, kurias paprastai galima įsigyti atvykus, pasienio punktuose. Vienkartinė viza kainuoja 50,00 USD ir galioja 3 mėnesius. Jeigu lankysitės tik Kenijoje, Ugandoje ir Tanzanijoje, jums vėl sugrįžus į Keniją nereikės pirkti dar vienos vizos. Tačiau, jei lankysitės dar ir kitose šalyse, jūsų viza nustos galioti, taigi jeigu ketinate pamatyti gorilas Kongo Demokratinėje Respublikoje ar Ruandoje, grįžus teks pirkti dar vieną vizą. Daugkartinės vizos pasienio postuose neišduodamos. Jos kainuoja 100,00 USD, taigi jei į Keniją įvažiuosite tik du kartus, nusipirkę dvi vienkartines vizas nesumokėsite brangiau nei už vieną daugkartinę.
*Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Tanzaniją:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma). Privaloma kai atvykstate iš šalies kuri yra geltonojo drugio rizikos zonoje (pvz. Kenija, Uganda, Ruanda). 

Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomenduojama atsižvelgiant į riziką (ilgalaikės ar dažnos kelionės, kaimo vietovė).
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

 

Susijusios kelionės

Afrikos svajonė Kodas: JZ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2715 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo įžymiųjų Johanesburgo bei Kriugerio parko, per Viktorijos krioklį, Zimbabvę ir Malavį, iki egzotiško Zanzibaro ir Tanzanijos parkų.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką I Kodas: VZ15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Zimbabvės iki Tanzanijos: garsusis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, safariai ir prieskonių sala Zanzibaras.

Aprašymas

Kelionė nuo Kenijos iki Viktorijos Krioklių Kodas: NV21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: Kenijos ir Tanzanijos parkai, masajai, Zanzibaro sala, Malavio ežeras ir kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Didysis pietryčių safaris Kodas: ZJ26

Trukmė 26 d.
Kelionės kaina:
2805 EUR
skrydis už papildomą kainą

26 dienos nuo egzotiško Zanzibaro, per Tanzanijos parkus, Malavį ir Zimbabvę, iki Viktorijos krioklio bei įžymiųjų Kriugerio parko ir Johanesburgo.

Aprašymas

Kenijos ir Tanzanijos safariai Kodas: NKTN10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
2320 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dešimt dienų geriausiuose Kenijos ir Tanzanijos parkuose: Nakuru, Masai Mara, Serengetis, Ngorongoro krateris ir legendinis Viktorijos ežeras.

Aprašymas

Kenija, Tanzanija ir Zanzibaras Kodas: ND15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
3260 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės Kenijoje ir Tanzanijoje, aplankant Masai Marą, Viktorijos ežerą ir Serengetį. O kelionę užbaigsite egzotiškame Zanzibare.

Aprašymas

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
skrydis už papildomą kainą

10 dienų kelionė nuo Nairobio iki egzotiškos prieskonių salos Zanzibaro, aplankant įžymųjį Serengečio parką ir Ngorongoro kraterį.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: Masai Maros draustinis, gorilos Ugandoje, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris ir egzotiška Zanzibaro sala.

Aprašymas

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN10

Trukmė 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
skrydis už papildomą kainą

10 dienų kelionė nuo egzotiškos prieskonių salos Zanzibaro iki Nairobio, aplankant įžymųjį Serengečio parką ir Ngorongoro kraterį.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: egzotiška Zanzibaro sala, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris, Masai Maros draustinis ir gorilos Ugandoje.

Aprašymas

Atrandant Rytinę Afriką II Kodas: ZV15

Trukmė 15 d.
Kelionės kaina:
1830 EUR
skrydis už papildomą kainą

Dvi savaitės nuo Tanzanijos iki Zimbabvės: prieskonių sala Zanzibaras, safariai, Malavio ežeras ir garsusis Viktorijos krioklys.

Aprašymas

Kelionė nuo Viktorijos Krioklių iki Kenijos Kodas: VN21

Trukmė 21 d.
Kelionės kaina:
2540 EUR
skrydis už papildomą kainą

Trys savaitės kelionėje: kvapą gniaužiantis Viktorijos krioklys, Malavio ežeras, Zanzibaro sala, Kenijos ir Tanzanijos parkai bei masajai.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams