Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.
Uganda

GAMTOS SĄLYGOS

 

Ugandoje yra keli labai geri nacionaliniai parkai, kuriuos geriausia lankyti gruodžio - kovo arba birželio - rugsėjo mėnesiais, kada vyrauja sausi orai. Dauguma žmonių renkasi safarį Ugandoje todėl, kad nori pamatyti kalnų gorilas. Nors lyti gali bet kuriuo metų laiku, visgi lietinguoju periodu keliauti yra ypač sudėtinga, todėl patariame neplanuoti savo kelionės kovo - balandžio ir spalio - lapkričio mėnesiais.

 

ORAI

 

Kampaloje

  Saus. Vas. Kov. Bal. Geg. Birž. Lie. Rugp. Rugs. Spal. Lapk. Gruo.
 Dienos temperatūra (ºC) 30 31 31 29 29 28 28 29 30 30 30 30
 Nakties temperatūra (ºC) 17 17 18 18 18 17 16 17 17 17 17 17
 Krituliai (mm) 89 72 160 198 206 93 61 69 110 117 141 112

(Pagal www.myweather2.com informaciją) 

 

VALIUTA

 

Ugandos šilingas (USH). Valiutos keitimo kursas: 1 USD = 1 800,00 USH
*Keitimo kursas svyruoja priklausomai nuo keičiamų pinigų nominalo.

 

Pinigus galite pasikeisti pasienyje arba atvykę į Kampalą. Keisti JAV dolerius, eurus arba kelionės čekius į Ugandos šilingus patariame bankuose arba keityklose. Bankai kartais parduoda JAV dolerius, bet pirma pasiklauskite ir būtinai pasitikslinkite keitimo kursą! Bankomatų yra Kampaloje, dažniausiai jie būna prie Barclays, Standard Chartered ir Stanbic bankų. Aptarnaujamos tik Visa kortelės. Neišleistus Ugandos šilingus galėsite Kenijos pasienyje pasikeisti į Kenijos šilingus. Pasitarkite su kelionės vadovu.

 

Už maistą, gėrimus, suvenyrus, skalbimą, interneto, taksi ir gidų paslaugas bei kt. galima atsiskaityti Ugandos šilingais. Vietinis alus kainuoja nuo 2 000,00 iki 3 000,00 USH. Išskalbti krepšį skalbinių kainuos apie 10 000,00 USH. Interneto ryšys ribotas, o paslauga kainuos apie 8 500,00 USH už 15 minučių.


Pasirenkamos ekskursijos: apsilankymas Ngambos salos šimpanzių draustinyje, kalnų gorilų stebėjimas, plaukimas plaustais srauniuoju Nilu, važiavimas kerurračiais ir Softpower projekto bendruomenės lankymas. Už daugumą ekskursijų galima atsiskaityti JAV doleriais, DB svarais sterlingais, kelionės čekiais arba kreditinėmis kortelėmis, už paskutinius du reikia mokėti komisinį mokestį nuo 5 iki 15 proc. nuo sumos. Ugandos šilingai taip pat priimami. Už gorilų stebėjimą mokama tik JAV doleriais, nepriekaištingos būklės banknotais, išspausdintais po 2001 metų.

 

VIZOS

 

Lietuvos piliečiams reikalingos Ugandos vizos, kurias paprastai galima įsigyti atvykus, pasienio punktuose. Vienkartinė viza kainuoja 50,00 USD. Jeigu lankysitės tik Ugandoje, Kenijoje ir Tanzanijoje, jums vėl sugrįžus į Ugandą nereikės pirkti dar vienos vizos. Tačiau, jei lankysitės dar ir kitose šalyse, jūsų viza nustos galioti, taigi jeigu ketinate pamatyti gorilas Kongo Demokratinėje Respublikoje ar Ruandoje, grįžus teks pirkti dar vieną vizą. Daugkartinės vizos pasienio postuose neišduodamos. Jos kainuoja 100,00 USD, taigi jei į Ugandą įvažiuosite tik du kartus, nusipirkę dvi vienkartines vizas nesumokėsite brangiau nei už vieną daugkartinę.
*Įsidėmėkite, kad už tinkamų kelionei vizų įsigijimą atsakingi tik jūs patys, tad pasirūpinkite jomis iš anksto.

 

SKIEPAI

 

Kadangi pakankamas imunitetas pasiskiepijus susidaro po tam tikro laiko, į gydymo įstaigą reikėtų kreiptis ne vėliau kaip likus 4-6 savaitėms iki kelionės pradžios. Visi skiepai turi būti pažymėti tarptautiniame skiepų pase, kuris išduodamas pasiskiepijus. Imunoprofilaktika rekomenduojama atsižvelgiant į šiuos veiksnius:
• kelionės pobūdį;
• gyvenimo toje šalyje sąlygas;
• kelionės trukmę;
• kelionės tikslą;
• keliaujančio žmogaus sveikatos būklę, amžių;
• ankstesnius profilaktinius skiepijimus.


Vykstant į Ugandą:

 

Geltonasis drugys - rekomenduojama (neprivaloma).
Skiepijama ,,gyva" geltonojo drugio vakcina, revakcinuojama kas 10 metų. Geltonasis drugys - virusinė liga, kurią platina uodai. Paplitęs Afrikos, Centrinėje ir Pietų Amerikos šalyse. Šia liga galima užsikrėsti endeminėse teritorijose, ypač jei lankomasi neurbanizuotose, miškingose vietovėse (džiunglėse) arba miestuose protrūkių metu. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte Geltonuoju drugiu. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Ligos pradžia primena gripą, vėliau pykina, vemiama, kraujuojama, skauda pilvą, išsivysto gelta. Grįžus po kelionės ir pajutus šiuos ar panašius simptomus, būtina kreiptis į gydytoja ir informuoti jį, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo Geltonuoju drugiu zonoje.

 

Maliarija - rekomendacijų nėra.
Vakcinos nuo šios ligos nėra, tačiau vykstant į rizikingas zonas galima profilaktiškai vartoti vaistus nuo maliarijos: chlorochiną (2 tabletes 1 kartą per savaitę). Jei šalyje plazmodijai atsparūs chlorochinui, galima vartoti meflochiną (1 tabletė 1 kartą per savaitę), ar doksicikliną. Tačiau jie turi pašalinį poveikį - žmogų gali pykinti, suktis galva, džiūti burna. Ypatingai tai pavojinga vaikui. Jei jis ėmė vemti, per dažnai tuštintis, pakilo temperatūra, tapo mieguistas ar vangus, reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Kelionėje būtina ir patiems imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neužsikrėstumėte maliarija. Visų pirma ir svarbiausia - saugokitės įkandimų! Tuo metu kai uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakarais - dėvėkite ilgas kelnes ir drabužius ilgomis rankovėmis. Visas atviras kūno vietas - kaklą, riešus, čiurnas - nuolat purkškite itin stipriais repelentais nuo uodų. Maliarija susirgimo pradžioje gali simuliuoti gripą ir kitas peršalimo ligas su būdingu ryškiu prakaitavimu. Užsikrėtus maliarija, simptomai ima ryškėti tik po vienos ar net kelių savaičių. Todėl po kelionės praėjus net ir ilgam laiko tarpui, visada informuokite gydytoją, kad jums teko lankytis padidėjusio sergamumo maliarinėje zonoje.


Kiti rekomenduojami skiepai keliaujant: Hepatitai A ir B, difterija / stabligė / poliomielitas, vidurių šiltinė, pasiutligė, erkinis encefalitas, meningokokinė infekcija. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

 

 

Susijusios kelionės

Gorilos ir Kenijos parkai Kodas: NN14

Trukmė 14 d.
Kelionės kaina:
1655 EUR
skrydis už papildomą kainą

Per dvi savaites pamatysite dvi rytų Afrikos įžymybes: kalnų gorilas Ugandoje ir Masai Maros draustinį Kenijoje, kur vyksta didžioji migracija.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras I Kodas: ND24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: Masai Maros draustinis, gorilos Ugandoje, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris ir egzotiška Zanzibaro sala.

Aprašymas

Gorilos, Kenijos parkai ir Zanzibaras II Kodas: DN24

Trukmė 24 d.
Kelionės kaina:
3309 EUR
skrydis už papildomą kainą

24 dienos rytų Afrikoje: egzotiška Zanzibaro sala, Serengečio nac.parkas, Ngorongoro krateris, Masai Maros draustinis ir gorilos Ugandoje.

Aprašymas
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams