Susisiekite dabar:

Kelionių paieška

Pradžia:
+/- 3d.

Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras I

Kelionės maršrutas

Video galerija

Kelionių datos

  • Gali būti suorganizuotas bet kuriuo pasirinktu laiku.
Kelionės trukmė: 10 d.
Kelionės kaina:
1920 EUR
Užklausa
skrydis už papildomą kainą
Nakvynės:Palapinė
9
 
Gidas:Anglų 
Tanzanijos gamtos parkai ir Zanzibaras I Pažintinė
Kelionės kodas:
ND10
Aplankysime:
Detalus aprašymas

Žolingose Serengečio nacionalinio parko lygumose gausu laukinių gyvūnų, daugiatūkstantinių kanopinių būrių tyko plėšrūnai. Ngorongoro krateris yra įtrauktas į Pasaulinio paveldo objektų sąrašą kaip vienas iš svarbiausių gyvūnų draustinių Afrikoje. Šiaurės Tanzanija - tai plačiais raudonais drabužiais vilkinčios vietinės Masajų tautelės gimtinė - kaip ir prieš šimtmečius jie klajoja po lygumas, ganydami savo galvijus. Šalies pakrantėje ir Zanzibare senos ir gilios musulmoniškos tradicijos. Zanzibaro salos sostinėje Akmenų mieste jūsų laukia tikra siaurų senoviškų gatvelių painiava bei akinamai balti paplūdimiai pakrantėje. Safaris ir poilsis paplūdimyje garantuoja tobulą atostogų derinį. 

 

1 DIENA: Nairobis - Aruša (Arusha), Tanzanija (/L/D)

Ši rytą palikę Nairobio šurmulį keliausime į pietus ir ties Namanga kirsime Tanzanijos sieną. Vakare apsistosime jaukioje stovyklavieteje Meseranyje (Meserani), Arušos priemiestyje. Galėsite pasirinkti ekskursiją į Serengečio nacionalinį parką arba Ngorongoro kraterį.

 

2 DIENA: Aruša - Karatu (B/L/D)

Šįryt galėsite aplankyti Meserani roplių parką ir masajų kultūros muziejų. Vos kelios minutės kelio nuo stovyklavietės įsikūrusi Tinga Tinga ikonų paveikslų galerija. Taip pat  netoliese yra Aruša - tai gražus miestas įsikūręs Meru kalno papėdėje. Po pietų stovyklavietėje susėsime į 4x4 autobusiukus, specialiai pritaikytus safari kelionėms, su pakeliamu stogu,  ir išvažiuosime link Karatu. Pakeliui pravažiuosime Mtu Wa Mbu masajų kaimą šalia Moskitų (Mosquito) upės, kuri teka palei Manyaros ežero parką. Pagaliau atvyksime prie Didžiojo slėnio (Rift Valley) atodangos, o kiek aukščiau Karatu kaimas, iš kurio atsiveria didingi vaizdai į supančias kalvas ir kviečių laukus. Apsistosime jaukioje stovyklavietėje Karatu kaime. Čia galėsite pasirinkti papildomas ekskursijas į Ngorongoro kraterį ir Serengetį.

 

3 - 4 DIENA: Ngorongoro krateris ir Serengečio nac. parkas (papildomai) (B/L/D)
Ryte išvyksime į Ngorongoro draustinį. Ši Pasaulinio paveldo saugoma vietovė didžiuojasi nuostabiais gamtovaizdžiais, beje, čia galima pamatytio retai sutinkamą juodąji raganosį. Ngorongo užgesęs ugnikalnis yra Didžiojo slėnio (Rift valley) - Žemės plutos sandūrio, vingiuojančio per Afriką nuo Mozambiko iki Sirijos, rytinėje atšakoje. Ngorongoro reiškia „didelė duobė". Per milijonus metų milžiniškas Žemės plutos slėgis išstūmė magmą į paviršių per silpnas sandūrio vietas ugnikalnių virtinėje, kurie dabar sudaro Rytų Afrikos Kraterių grandinę. Ngorongoras yra vienas šių ugnikalnių. Kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis negu dabar. Tačiau maždaug prieš 2,5 mln. metų, per paskutinį išsiveržimą, po jo kūgiu buvęs magmos židinys ištuštėjo ir kūgio viršūnė susmego į tuštumą. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje.

Pasivažinėję krateriu leisimės šlaitu ir pakeliui į Serengečio nacionalinį parką, pravažiuosime „Žmonijos lopšį" (Cradle of Mankind). Pietinėje ir centrinėje dalyje plytinčios lygumos bus dar vienas nuotykis mūsų kelyje. Serengetis - pirmasis Tanzanijos nacionalinis parkas ir iki šiol svarbiausias turistinis objektas šalyje. Parkas užima 14 763 km² teritoriją, jis apima lygumų pievas, savanas ir miškingas teritorijas. Serengečio nacionalinis parkas yra žymus kasmetine milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir 200 000 zebrų migracija. Be kanopinių migracijos parkas garsėja ir laukine gamta, ypač „didžiuoju penketu": liūtu, leopardu, drambliu, raganosiu ir buivolu.

Vakare apsistosime tarp stepės krūmokšnių, supamų Afrikos tyrlaukių smėlio. Ryte pakilsime į naują safarį ir susipažinsime su čia gyvenančių paukščių ir žvėrių aplinka. Jeigu pasiseks, galėsime pasigrožėti Afrikos penketu!

Po rytinės kelionės per trylaukius ir vešlų kraterį patrauksime atgal į Arušą.

 

5 DIENA:  Aruša - Panganis (B/L/D)

Po rytinio pasivaikščiojimo po Arušą ir judrius amatininkų turgelius, vyksime į Dar es Salamą. Pakeliui pravažiuosime Moši (Moshi) miestą, kuriame įsikūrusios kopimo į Kilimandžarą ekspedicijų bazės. Jeigu bus geras oras, išvysime snieguotą kalno viršūnę. Puiki proga geroms nuotraukoms! Pravažiuosime plačias sizalių plantacijas, supamas Usambaros ir Parė kanlų grandinių. Galiausiai atvyksime į jaukią tarp kalnų įsikūrusią stovyklavietę. Tai pusiaukelė tarp Arušos ir Dar es Salamo.

 

6 DIENA: Panganis - Dar es Salamas (B/L/D)

Tęsime mūsų kelionę į Dar es Salamą. Važiuosime pro šlamančias palmes, visiškai netoli nuo šilto Indijos vandenyno. Atvykę į Dar es Salamą pirmiausiai įsikursime jaukioje pajūrio stovyklavietėje ir ruošimės rytdienos kelionei į Zanzibarą.

 

7 DIENA: Dar es Salamas - Zanzibaras (B)

Iš Dar es Salamo keltu kelsimės į Prieskonių salą (Spice Island), kur pasirinktinai praleisime 3 naktis. Zanzibaro istorija labai turtinga ir įdomi. Jis daugeliui tyrinėtojų buvo vienas iš svarbiausių ekspedicijų atspirties taškų.

 

Atkreipkite dėmesį: apgyvendinimas ir maitinimas Zanzibare - jūsų laisvas pasirinkimas (dažniausiai turistia nori patys atrasti salą). Prie jūsų prisijungs kelionės vadovas, kuris padės susirasti nakvynę.

Tie, kurie neužsisakys ekskursijos į Zanzibaro salą, 3 dienas galės mėgautis paplūdimiu Dar es Salame.

 

8 ir 9 DIENOS: Zanzibaras

Trumpam palikime istoriją nuošalyje. Zanzibaras turi ką pasiūlyti. Dar ir šiandien ramiose Akmenų miesto (Stone Town) gatvėse juntama arabų įtaką: Medinos stiliaus parduotuvės, sultonų rūmai liudija apie čia kažkada klestėjusią prekybą vergais ir dramblio kaulu. Sala garsėja prieskonių gausa ir ekskursija po prieskonių plantaciją paliks neišdildomą įspūdį. Jeigu norite, galite mėgautis gražiais paplūdimiais ir milžiniškais vėžliais iš Kalėjimo (Prison) salos, visos dienos nardymu Nungvėje arba žvejyba, plaukiant tradiciniais laiveliais. Jūros gėrybių mėgėjams - Zanzibaras tikras rojus. Gausybė restoranų siūlo daugybę tik ką iš vandanyno ištrauktų delikatesų. Forodhani sodų kvartalo turguje taip pat galite nebrangiai nusipirkti jūros gėrybių.

 

10 DIENA: Zanzibaras - Dar es Salamas (D)

Palikę Zanzibaro salą, sugrįšime į Dar es Salamą ir atsisveikinsime iki kitų kelionių.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
* Išvykos (safariai) nacionaliniuose parkuose 20-30 vietų autobusu - visureigiu, specialiai pritaikytu safario kelionėms;
* Visa valgio gaminimo ir stovyklavimo įranga;
* 9 nakvynės stovyklavietėse įrengtose palapinėse;
* Maitinimas: 7 pusryčiai, 5 pietūs, 6 vakarienės;
* Angliškai kalbantis kelionės vadovas, vairuotojas ir virėjas visos kelionės metu;
* Įvažiavimo bilietai į nacionalinius parkus ir ekskursijos kaip nurodyta programoje.

 

 Papildomos išlaidos:

* Lėktuvo bilietai tarptautiniams skrydžiams: Vilnius/Ryga - Europos miestas - Afrikos miestas / Afrikos miestas - Europos miestas - Vilnius/Ryga;

* Pervežimai į/iš oro uosto;
* Vizos, perkamos atvykus: Tanzanijos - 50 usd, Kenijos - 50 usd;

* Arbatpinigiai;
* Kelionės draudimas;
* Miegmaišis ir kilimėlis / čiužinys;
* Asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienių metu, papildomos ekskursijos, kitos nepaminėtos išlaidos.

 

GoAfrica tikisi, kad tai bus pačios gražiausios Jūsų atostogos!

 Safari Njema! - Geros kelionės!

Trūksta informacijos? Parašykite mums!
  Formos laukus pažymėtus * simboliu užpildyti privaloma!
*
Telefonas:
El. paštas: *
Jūsų klausimas, žinutė:
Prenumeruok GOAFRICA.LT naujienlaiškį!
Paskutinės minutės pasiūlymai, ypatingos kelionės - tik naujienlaiškio prenumeratoriams